sadsad x
asdasd

Ticaret Kanunu Yargıtay İlke Kararları

Tayfun Ercan

Adalet Yayınevi

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Tayfun Ercan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve AB Hukuku Anabilim Dalı Doktora Programlarında lisansüstü eğitimine devam etmektedir.

  İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde eğitmen olarak görev yapmıştır. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nda takdir komisyonu üyesidir. İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemelerinde bilirkişilik yapmaktadır. Ankara ve İstanbul'da önemli şirketlere hukuki danışmanlık yapmış ve son olarak PricewaterhouseCoopers ( PwC) danışmanlık firmasında avukat olarak çalışmıştır. Noterlik belgesi sahibidir. Marka ve Patent Vekilidir.

  Güncel mali ve hukuki konularla ilgili çok sayıda makalesi yayımlanmıştır. Çeşitli hukuk platformlarında eğitim ve sunumlar yapmıştır. "Gümrük Uyuşmazlıkları ve Çözüm Yolları", "Yeni Ticaret Kanunu'nun Getirdiği Başlıca Yenilikler ve Mali Hukuka Etkileri" ve "6361 Sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu İle Neler Değişti?" adlı üç kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, sunumunu yaptığı "Yeni Ticaret Kanunu'nun Şirketler Hukukuna Getirdiği Yeniliklerin Mali Hukuka Yansıması" konulu Tebliğ'in de yer aldığı Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Vergi Hukuku Konfersansı/ 12 Mayıs 2012 Genç Akademisyenler/ Genç Avukatlar: Yeni Yaklaşımlar Konferansı kitap olarak yayımlanmıştır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Mayıs 2014
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 16 x 23.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Sayfa Sayısı : 572
  Barkod : 9786051463865

  Katkıda Bulunanlar

  Yazar Adı
  Tayfun Ercan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.