YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Türkiye'nin Mesleki Eğitim İle İmtihanı - Mesleki Eğitimde Paradigma Değişimi

Mahmut Özer

Maltepe Üniversitesi Yayınları

%30 indirim
35,00 TL 24,50 TL

Mesleki eğitim, Türkiye'de eğitime ilişkin tartışmaların başında gelmektedir. özellikle katsayı uygulamasından sonra mesleki eğitim; tüm eğitim tartışmalarının odağını oluşturmuş ve ilgili tüm kesimler tarafından iyileştirilmesi ile ilgili çok sayıda çalışma gerçekleştirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023 Eğitim Vizyonu sonrası mesleki eğitimde biriken sorunların çözümü yönünde iki yılda çok önemli adımlar atmıştır. özellikle Covid-19 salgını ile mücadele günlerinde mesleki eğitim kurumlarının maskeden solunum cihazına kadar çok sayıda ürün geliştirmeleri ve sundukları hizmetler, toplumun tüm kesimleri tarafından takdirle karşılanmıştır.

Mahmut Özer bu kitapta, bir taraftan mesleki eğitimde biriken sorunlar, sorunların arka planları ve geliştirilen çözüm önerilerini kapsamlı bir şekilde ele alırken: diğer taraftan 2023 Eğitim Vizyonu sonrası MEB tarafından mesleki eğitimi güçlendirmek için atılan adımları ayrıntılı olarak değerlendiriyor. Özer, ayrıca gelinen noktada mesleki eğitimi daha fazla güçlendirebilmek için iş piyasasında ve yükseköğretimde atılması gereken yeni adımlara da değiniyor.

Bu kapsamda elinizdeki kitap, Türkiye'de mesleki eğitime tarihsel bir bakış sağladığı gibi gelecek projeksiyonlarına da yer veriyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 14,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 300
Barkod : 9786254449505

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Mehmet Bozkurt

Kapak Tasarım
Serdar Karataş

Genel Yayın Yönetmeni
Şahin Karasar

Odakitap.com