YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Türkiye’de Kadın Kooperatiflerinin Sürdürülebilir Kırsal Turizmdeki Önemi ve Finansal Performanslarının Analizi

Fatma Aldırmaz Akkaya

Akademisyen Kitabevi

%15 indirim
40,00 TL 34,00 TL
Stoktan Teslim

İnönü Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Muhasebe Finansman Bilim dalında 2018 yılı içinde doktora tezi olarak kabul edilen bu çalışma, Dr. Öğr. Üyesi M. Cem Danacı danışmanlığında hazırlanmıştır.

Bu çalışma, sürdürülebilir kırsal turizmin gelişiminde kadın kooperatifçiliğinin öneminin değerlendirilmesi ve kadın kooperatiflerinin sermaye yapıları ile finansal performanslarının analizinin yapılarak finansal yeterliliklerinin değerlendirilmesi amacıyla yapılmıştır. Çalışmanın sonucunda elde edilen bilgiler doğrultusunda, Türkiye’de bulunan kadın kooperatiflerinin sermaye yapıları ile finansal yapılarının güçlendirilerek sürdürülebilir kırsal turizme ve dolayısıyla ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına daha fazla katkıda bulunabilecekleri düşünülmektedir.

Bu çalışma sürecinde, içtenliği, hoşgörüsü, sabrı ve değerli görüşleri ile bana yol gösteren, beni yönlendiren tez danışmanım Yrd. Doç. Dr. M. Cem Danacı’ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Tez izleme jürimde yer alarak, Tez İzleme Komite toplantılarında vermiş oldukları destek ve önerileriyle bu tezin oluşumuna katkıda bulunan ve doktora öğrenimim süresince benden yardım ve desteklerini esirgemeyen değerli hocalarıma teşekkürlerimi sunarım.

Anket uygulaması sürecinde kadın kooperatiflerinin bilgilerini toparlamamda bana destek olan T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu ile Genel Müdürlük çalışanlarına ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca çalışmam süresince varlığı ile bana güç veren ve sonsuz sabrı ve desteğiyle sürekli yanımda olan sevgili ablam Gülfen Aldırmaz’a ve sevgili eşim Hıdır Akkaya’ya ve dualarını hiç eksik etmeyen canım annem Güldane Aldırmaz’a sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Bu çalışmayı, varlığını her daim içimde hissettiğim, babam Bayram Aldırmaz’a ithaf ediyorum.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2018
Basım Yeri : Türkiye / Ankara
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 165
Barkod : 9786052581865
Odakitap.com
CARADHRAS