YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Tutulma

Ferhat Korkmazcan

Boramir Yayınları

%30 indirim
20,00 TL 14,00 TL
8 adet stoklarımızda

On iki öykünün yer aldığı Tutulma, bizi farklı ortam ve mekânlara, belki çevremizde olan bazen habersiz olduğumuz bazen de yanı başımızda bulunan hayatlara götürüyor.

İlk olarak, diğerlerinden bağımsız bir öykü ile karşılaşıyoruz; düşünen, anlamaya çalışan, sorgulayan insanın çaresizliğine dokunuyoruz; ardından kırsal hayatın koşturmacasında bir köy halkının hâllerini gülümseyerek okuyor; gıybet kazanlarının bolca kaynatıldığı bir mahalleden geçiyor; ihaneti, aşkı bir de öyküdeki karakterlerin gözlerinden görüyoruz. Çarpık siyasete ve bu siyasetin çalışanlarına yazarın kendine özgü söyleyiş biçiminden, mizahi bir pencereden bakıp, kadın erkek ilişkilerinin farklı boyutlarına tanık olurken kadına şiddet konusu ile ilgili farklı tutumları seziyoruz. Daha pek çok karakterin bizi beklediği Tutulma’da her öyküde, çevirdiğimiz her sayfada, insanların, durumların, anların mizahi yanlarını ortaya çıkaran bir yazar profili ile karşılaşıyoruz.

Yazarın akıcı anlatımının peşinde keyifle okunan bir eser olan Tutulma, kendine özgü üslubu ve esprili anlatımı ile yer yer çarpık düşüncelerin ve bu düşüncenin ürünü bir ahlak anlayışının eleştirisini satır aralarında fark ettiriyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Kasım 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 96
Barkod : 9786059813204

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Editör
Taliha Aslan

Kapak Tasarım
Ebru Doğan

Odakitap.com