YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Uluslararası İşletmelerde Kurumsal Risk Yönetimi

Strateji ve Örgütsel Kültür Odaklı Paradigma

Ayşe Küçük Yılmaz

Literatürk Academia

%25 indirim
40,00 TL 30,00 TL
4 adet stoklarımızda

Yönetim, strateji geliştirme ve karar alma dolayısıyla seçim yapmaktır. Seçim ise bir fırsatın seçilmesi ve diğer fırsatlardan vazgeçilmesi anlamına gelmektedir. Risk yönetimi direk olarak karar alma ve seçim süreçlerinin yönetilmesidir Kurumsal risk yönetimi özellikle Uluslararası İşletmelerin sürdürülebilirlik çabalarını destekleyen önemli bir felsefedir, önemli bir yönetim sistemidir, önemli bir çerçevedir. Küçük Yılmaz, kitabının yaklaşımı ve kapsamıyla öğrencilere ve yöneticilere hitap ederek karar almaya yardımcı olabilecek bilgiler sunmaktadır.

“Kurumsal Risk Yönetimi yaklaşımının bir süreç veya programdan ziyade, bir yönetim anlayışı ve organizasyon genelinde yaşanacak bir kültür değişimi olduğunu gerçek hikâyelerle ortaya koyan bu eserin, Kurumsal Risk Yönetimi’ni uygulama sürecinde ihtiyaçlara en çok cevap veren kaynaklardan biri olabileceğine inanıyorum.”

- Dr.Eng. M. Sani ŞENER CEO/Executive Board Member, TAV AIRPORTS HOLDING

“İyi düşünülerek tasarlanmış ve kaleme alınmış olan bu kitap, Teorik bilgilerin yanında ve en iyi uygulama örneklerinin de sunulmasıyla modern bir kompozisyona sahiptir.”

- Prof. Dr. TriantFLOURIS HellenicAmerican Üniversitesi Rektörü ve Profesörü

“Bu Kitabın, kaynakların etkin bir şekilde kullanılması ve optimizasyonu için tasarlanmış işletme yönetimi ve stratejisi kapsamında ayrıntılı bir rehber niteliği taşıyan bir eser olduğunu düşünüyorum.”

- Dr.Konstantinos N. Malagas, Β.Sc.,M.Sc., M.Phil., Ph.D., HeraklionAirportOfficer,
Hellenic Civil Aviation Authority, Greece

“Risk yönetimi uygulamaları yapmak konusunda bilgi araştıranlar ve risk yönetimi uygulamalarını etkin ve performanslı hale getirmek isteyen herkes bu kitapta bir “altın madeni” bulacaktır.”

- Muhammad IQBAL, PhD, Preston University, Islamabad.

Temel Değerlere Sahip Olmak, Bağlı Kalmak, İnanmak ve Sürdürebilmek Aşk'ına!

 

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Mayıs 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 223
Barkod : 9786053371236

Katkıda Bulunanlar

YAZAR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TEMELLİ YAKINLIK: ULUSLARARASI İŞLETMELERDE KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ: Strateji ve Örgütsel kültür odaklı Paradigma, adlı kitap oldukça ilgi çekici: yazar SÜRDÜRÜLEBİLİR TEMELLİ kavramını bireysel risk yönetimi platformundan kurumsal risk yönetimine gerçekçi ve sağlam bir bakış açısı ile taşıyor. Okuyucu görüyor ki "sürdürülebilirlik "büyüleyici bir sözcük; yazar için çok önemli başlamak, ama daha önemli olan başladığını sürdürebilmek aynı zamanda;-tıpkı anne-çocuk ilişkisi gibi.. Kitabı okurken, "dilerim yaşamımızda sürdürmeye gücümüzün yeteceği şeylerle evrene güzel şeyler katarız" diye düşündürüyor ve kurumsal olduğu kadar bireysel olarak gündelik yaşamımızda bize ışık tutacak bir eser. Yayın evine ve yazara çalışmalarında kolaylıklar diliyorum...

F
Ferziye Küçük  -   03.06.2017
Odakitap.com