YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Unsere Deutschstube A1.1 - A1.2 Almanca Yardımcı Ders Kitabı Türkçe Açıklamalı

Adem Güçer

Kitapbilgini

%25 indirim
59,99 TL 44,99 TL
1 adet stoklarımızda

Kitabımızı Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu tarafından hazırlanan 24.08.2011 tarih ve 119 sayılı (Hazırlık,9,10,11,12. Sınıflar) İlkokullar, Ortaokullar Almanca dersi (2,3,4,5,6,7,8. Sınıflar) öğretim programları doğrultusunda temalar, dil yeterlik düzeyleri, içerik önerilerine ilişkin açıklamalar ve Atatürk ile ilgili konuları dikkate alarak hazırladık.

Dolayısıyla Bakanlık tarafından hazırlanan müfredata paralel bir şekilde bir yandan okullardaki derslere yardımcı olmak, anlaşılmayan konulara Türkçe açıklamalarla destek sunmakta diğer taraftan kendi kendine Almanca öğrenmek isteyenler ile yeni başlayanlar için harika kolaylıklar içermektedir.

Ülkemizde genellikle öğrencilerimizin ortaokuldan itibaren İngilizce dersi görmelerini de göz önüne alarak birçok yerde İngilizce-Almanca ifadelere ve kalıplara yer verilmiş ve kitabın en son kısmına da üç dilde (Almanca – Türkçe – İngilizce) temel kelime hazinesinden pratik kelime öğrenme kartlarına yer verdik.
Bunlar kesilerek günlük hayatta kullanmalarına imkân verecek dizayn edilmiştir. Başlangıç seviyesinin üzerinde olanlar için ilave metinler ve dil bilgisi bölümü de bulunmaktadır.

Neredeyse Türkiye'de bir ilki oluşturan, her ünite içinde öğrenilen konularla ilgili tek başınıza, arkadaşınızla veya grup olarak oynayabileceğiniz oyunlar bu kitabın bir başka güzelliğidir. Bu oyunlar öğrenmenizi zevkli ve kolay hale getirecektir. Bu anlattıklarımız okuma ve dinleme parçalarıyla da zenginleştirilmiştir. Kısacası dil öğrenme becerilerinizi okuma, dinleme, yazma ve anlama şeklinde geliştirmeniz için gerekli dikkat gösterilmiştir.

Bütün bunlardan hareketle;

· Ders / Kurs kitabı veya kendi kendine Almanca öğrenmek amacıyla kullanmak,

· Okuldaki ders kitaplarına paralel konuları Türkçe açıklamalarıyla birlikte öğrenmek,

· Hem yeni başlayanlar A1 seviyesi hem de biraz ilerlemiş olanlar için A2 seviyelerine uygun konuları birlikte takip etmek imkânlarını bulabileceksiniz.

· Kitabınızda belirtilen linkte ise ayrıca oyunlar, kitabın alıştırma çözümleri, dilbilgisi açıklamaları, filimler gibi ilave bilgiye ulaşma imkânınız sağlanmıştır.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Eylül 2015
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 19,00 x 27,00 cm
Basım Dili : Almanca
Türkçe
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 264
Barkod : 9786056594700

Katkıda Bulunanlar

Grafik Uygulama
Osman Eraslan

Hazırlayan
Orhan Vural

Odakitap.com