YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Uyanmak Üzere Olan Bir Adam Ciltli

Hasan Harmancı

Büyüyen Ay Yayınları

%35 indirim
20,00 TL 13,00 TL
1 adet stoklarımızda

... her nereye gitseler hakikatin de yanlarında geldiğini zanneden can sıkıcı çaylaklıkta bir grup delikanlı geçiyordu yanımızdan. Bu grubun can sıkıcılıklarını, çaylaklıklarını ve hakikati pazarlama teşebbüslerini bölüyordu ikiye Ragıp abi.

Reaksiyoner bir tavırla karşı durdukları dünya görüşünün bir parçası ama çok kıymetsiz bir parçası olan gerçekleri paramparça oluveriyordu Ragıp abinin ellerinde.

...Ragıp abi kaldırımların hikayesini anlatıyordu; eskimiş kaldırımların, yarım kalmış bahçe duvarlarının, soluk renkli evlerin hikayesini; her şeyi yenilemeye, her şeyi tamamlamaya, her şeyi tanımlamaya çalışan yeni insan türüne kızıyordu. Ragıp abi, hakikatini gerçeğin içinde kaybetmiş olan insana kızıyordu."

Uyanmak Üzere Olan Bir Adam Hasan Harmancı hikayelerini biraraya getiren bir ilk kitap.
Bu hikayeler, moderniteye maruz kalmış, unutuşa terk edilen değerleri arayan, yer yer protest bir dille ve sükunetle insanı arayan hikayeler.

Toplumsal yozlaşmayı, sözde aydınların ardına sığındıkları entelektüel maskeleri, kültürü bir piyasa haline getiren tutumları ironiyle duyuran hikayeler.
Uyanmak Üzere Olan Bir Adam'ın hikaye evreni hepimizin hikayesi...

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltli
Basım Tarihi : Şubat 2017
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 12,00 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 103
Barkod : 9786059268738

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Davut Köse

Genel Yayın Yönetmeni
Mustafa Kirenci

Odakitap.com