sadsad x
asdasd

Vril

Yaklaşan Irkın Kudreti

Edward Bulwer Lytton

Bilge Karınca Yayınları

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Demokrasiden evrim teorisine, kadın haklarından toplumsal sınıf eşitliğine, insanların eğitimi ve ideal toplum düzeninden, din ve inanç dünyasına kadar uzanan pek çok konuda tartışmalı görüşler ortaya koyan eser; insanoğlunun yüzyıllardan beri hayal gücünü ateşleyen “yeraltı dünyasında yaşam” inancına dayanıyor.

  Eserde dile getirilen görüşlerin, okuyucuyu zaman zaman derin düşüncelere sevk etmesi, zaman zaman da en hafif tabiriyle okuyucunun “canını sıkması” oldukça muhtemel. Bununla birlikte, 2020’li yıllara geldiğimiz şu zamanda insanlık olarak düşünce ufkumuzu ne kadar açabilmiş, -teknoloji bir yana- zihinsel olarak ne derece ilerleyebilmiş olduğumuzu sorgulatıyor bizlere.

  Bulwer Lytton’un “Vril: Yaklaşan Irkın Kudreti” kitabı; Adolf Hitler’e gelecekte tüm dünyaya hakim olmak için düşündüğü üstün ırktan oluşturulmuş Büyük Nazi İmparatorluğu’nun meydana getirilmesi fikrini verdiği gibi, Nazi Partisi mensubu birçok Alman’da bundan etkilenmiş ve bu yönde çalışmalar yapmışlardır. Hitler’e ilham kaynağı olan “Vril Yaklaşan Irkın kudreti” bugün dahi Neonaziler’in başucu kitabıdır.

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Ağustos 2021
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 13.5 x 19.5 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 192
  Barkod : 9786057620149

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Asuman Lökçü

  Yazar Adı
  Edward Bulwer Lytton

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.