sadsad x
asdasd

Yapay Zeka ve Robotik

Teknolojinin Tuhaf Dünyasında Kısa Bir Yolculuk

Peter J. Bentley

Kronik Kitap

 • Açıklama
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • “Yapay zekâ yaratmadaki başarı, insanlık tarihindeki en büyük olay olacak.
  Risklerden nasıl kaçınacağımızı öğrenmezsek sonuncusu da olabilir.”

  —Stephen Hawking

  Yakın Geleceğin Tam Merkezine

  İnişli Çıkışlı Bir Yolculuk

  Bugün gerçeklik kazanmış bir bilimkurgu hikâyesinde yaşıyoruz. Bilgisayarlar dünyaya hükmediyor. Yaptığımız her şeyden veriler bir sel gibi akıyor. Robotlar fabrikalarda geleceğin ürünlerini imal ediyor. Bilgisayarların çeşitli biçimlerde evimize girmesiyle dijital asistanlarımızla konuşarak onlardan detaylı ve tutarlı cevaplar alabiliyoruz. Farkında olsak da olmasak da yapay zekâ perdenin arkasından her işi yürütürken her gün pek çok kere onunla etkileşime geçiyoruz.

  Peki, henüz tam anlamıyla idrak edemediğimiz bu yeni dünyada bizi neler bekliyor?

  Önde gelen uzman Peter J. Bentley, bilgisayarların hızlı dünyasında çığır açan teknolojik gelişmeleri ve bunların türümüz üzerindeki dikkate değer etkilerini anlamaları için okurlarına ihtiyaç duydukları temel bilgileri sunuyor.

  Einstein Kitaplığı serisinden Yapay Zekâ ve Robotik, söz konusu ileri teknolojinin doğuşunun arkasındaki motivasyondan iyi robotlar yapmamızı sağlayan akıllı algoritmaların kullanılmasına, bilgisayarların dil ve iletişim de dâhil olmak üzere çeşitli duyusal bilgileri anlamasını sağlayan teknolojilerden duygusal zekâ, öngörülemeyen durumlarda karar verme yetisi ve yapay zekâda hayal gücünün zorluklarına kadar pek çok hususta her meraklı zihin için uzman liderliğinde bir kılavuz…

  İster yakın geleceğin bilinmezlerle dolu dünyasında keşfe çıkan bir bilim insanı ister bu alana ilgi duyan bir okur olun; Yapay Zekâ ve Robotik, size şimdiye kadarki en olağanüstü yapay zekâ icatlarından bazılarını gösterecek ve bunların geleceğimiz için ne ifade ettiğini açıklayacak. Yapay zekâ ile robotiğin dünyasına hoş geldiniz!

 • Özellikler

  Basım Tarihi : Eylül 2022
  Basım Yeri : Türkiye
  Basim Dili : Türkçe
  Boyutlar : 12.9 x 17.8 cm
  Cilt Durumu : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Orijinal Dili : İngilizce
  Sayfa Sayısı : 192
  Barkod : 9786258431711

  Katkıda Bulunanlar

  Çevirmen Adı
  Emre Can Ercan

  Yazar Adı
  Peter J. Bentley

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.