YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Değerlendirilmesi

Türkiye Örneği

Abdulkerim Karaaslan, Mesliha Gezen

Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar

%10 indirim
18,00 TL 16,20 TL
Stoktan Teslim

Dünyanın enerji ihtiyacının büyük bölümünü karşılayan fosil yakıtlar, tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Ortalama 80 yıl sonra bu enerji kaynakları dünyanın enerji talebini karşılayamayacak kadar azalacaktır. Enerji arzı konusunda yaşanabilecek bu sorunun yanında fosil yakıtların çevreye verdiği zararlar ve nükleer enerjinin risk faktörleri ülkeleri bu kaynaklarına yönlendirmiştir. Bu sebeple son yıllarda fosil kaynaklara alternatif olabilecek enerji kaynaklarına yönelişler hız kazanmıştır.

Bu kitabın hazırlanmasındaki temel amaç Avrupa ülkeleri arasında yenilenebilir enerji potansiyeli en yüksek ülkelerden biri olan Türkiye'nin enerji talebini karşılamaya katkı sağlayacak yenilenebilir enerji kaynak seçimini gerçekleştiren bilimsel bir yaklaşımı göstermektir. Bu yaklaşımda her bir kaynak yaklaşımı göstermektir. Bu yaklaşımda her bir kaynak parametresi, bir aralık değer olarak alınmış ve kesin değerlerden kaçınılmıştır.

Böylece analizin daha duyarlı ve gerçekçi sonuçlara ulaşılması hedeflenmiştir. Bu amaçla aralık katsayılı tamsayılı programlama yöntemi analiz için tercih edilmiştir. Bu kitap yenilenebilir enerji sektöründeki yatırımcı ve politikacılar için karar destek niteliğinde bir çalışma olarak sunulmuştur. Çalışma sonuçları geleceğe dönük enerji politikalarının belirlenmesinde yol gösterici niteliktedir. Kitap aynı zamanda konu ile ilgilenen araştırmacılar için önemli nitelikte bilgiler içermektedir.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Aralık 2017
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 14,00 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 96
Barkod : 9786053275909

Kategoriler

Odakitap.com