YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Yöneticinin Genç Bir Yazar Olarak Portresi

Philipp Schönthaler

Vakıfbank Kültür Yayınları

%15 indirim
24,00 TL 20,40 TL
3 adet stoklarımızda

Apple'ın eski CEO'su Steve Jobs bir yönetici, bir vizyoner, bir teknoloji devrimcisi olarak hatırlanıyorsa da, o aslında çok iyi bir hikaye anlatıcısıydı. Çok az insan bir şirket kurup ondan bir dünya devi çıkardıktan sonra bu yetkinlikte ve beceride başarı hikayesini anlatabilirdi. Jobs'ın devrimci etkisi nedeniyle artık birçok yönetici, CEO ya da genel müdür çok iyi birer konuşmacı ya da hikaye anlatıcısı olmak zorunda. Büyük patronlar iyi birer felsefeci, iyi birer edebiyatçı performansı sergilemek mecburiyetinde ve yoğun eleştiriler altındayken dahi "güleryüzlü ve bilge kapitalist" olarak görünme ihtiyacı hissetmekte.

Toplum gönüllüsü olarak çalışmanın, büyük maddi bağışların, aile insanı görüntüsü vermenin yetmediği yerde, şimdilerde bir de TED Konuşmaları yapmak bir gereksinime dönüşmüş vaziyette...

Philipp Schönthaler işte bu ilginç meseleyi ele alıyor ve günümüzün profesyonel yaşamında kurum ve insan ilişkilerinin düzenlenmesinde hikaye anlatıcılığının seyrine dair parlak bir değerlendirme sunuyor.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Nisan 2020
Basım Yeri : Türkiye
Boyutlar : 12,50 x 19,50 cm
Basım Dili : Türkçe
Orijinal Dil : Almanca
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 141
Barkod : 9786057947567

Kategoriler

Katkıda Bulunanlar

Çevirmen
Emre Güler

Editör
Bilge Karbi

Kapak Tasarım
Fatih Mutlu

Katkıda Bulunan (İçerik)
Hasan Aksakal
Bülent Erkmen
Faruk Özcan
Erdem İlgi Akter

Odakitap.com