YENİ ÜYELİK ÜYE GİRİŞİ
OdaKitap.com
0

Zulme Direnen İmam: Hz. Hüseyin

O'na Olsun Hak Rızası ve Selam

Süleyman Ateş

İlkharf Yayınevi

%35 indirim
25,00 TL 16,25 TL
2 adet stoklarımızda

"En büyük cihad, zalimin karşısına geçip: Sen 'haksızsın' demektir."
- Hz. Hüseyin (ra)

Hz. Hüseyin, Emevi yöneticilerinin en zalimi olan ve kamunun fasık sıfatıyla andığı Yezid ve onun Kufe valisi vicdansız Ubeydullah ibn Ziyad’ın insafsız ordusu tarafından Kerbela’da şehid edilmiştir. Doğrusu Hz. Hüseyin, Müslümanları zulüm ve fısk yönetiminden kurtarıp hak ve adaleti tesis etmek için bile bile canını tehlikeye attı. Bu hareketi, zahirde onun fiziksel canına mal olsa da hakikatte onun adını ebedileştirdi. Nitekim bu durumu sezen Mervan, zalim Kufe valisi İbn Ziyad’a Hz. Hüseyin’in adını ebedileştirecek bir hareketten sakınmasını yazarak onu uyarmıştı. Mervan mektubunda diyordu ki:

“Fatıma’nın oğlu Hüseyin sana doğru geliyor. Fatıma Allah Elçisinin kızıdır. Vallahi Hüseyin’den daha çok sevdiğim biri yoktur. Sakın nefsine uyup onu engellemeğe ve kamuoyunun unutamayacağı, sonsuza dek onun adını yadettirecek bir şey yapmaya kalkma!”

Bu eserle Kerbela olayının abartıdan uzak olarak gerçek boyutuyla öğrenilmesine katkı yapmayı ve Sevgili Hüseyinimizin ruhaniyetinden mahabbet esintisi almayı umuyorum.

Özellikler

Cilt Durumu : Ciltsiz
Basım Tarihi : Şubat 2015
Basım Yeri : Türkiye / İstanbul
Boyutlar : 13,50 x 21,00 cm
Basım Dili : Türkçe
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 200
Barkod : 9786055094911
Odakitap.com